Białystok i okolice

Białystok noclegi przy Rynku Kościuszki

Ponieważ nasze apartamenty znajdują się w samym centrum, to nie sposób nie polecić zwiedzania Rynku Kościuszki. Jest to główna promenada miasta i razem z Pałacem Branickich stanowi jego wizytówkę. Spacerując warto zajrzeć do Bazyliki Archikatedralnej, gdyż jest to najstarszy kościół w Białymstoku. Prawdziwą perełką architektoniczną jest natomiast Pałac Branickich. Obiekt zachwyca barokowym stylem i często figuruje w przewodnikach jako „Wersal Północy”. Duży ogród w stylu angielskim oczaruje o każdej porze roku i pozwoli odetchnąć od miejskiego zgiełku. Sąsiedztwo tak zacnego zabytku sprawia, że z okien naszych apartamentów rozciąga się piękny widok. Tym bardziej zachęcamy do rezerwacji w mieście Białystok Noclegi w Apartamentach Szeregówki to gratka dla wszystkich miłośników pięknych angielskich ogrodów! 

Biebrzański Park Narodowy

Jest to największy Park Narodowy w Polsce i znajduje się zaledwie godzinę drogi od Białegostoku. Okolice rzeki Biebrzy są jednym z najcenniejszych przyrodniczo terenów, ponieważ jest tam pod ochroną prawie 300 gatunków ptaków. Dodatkowo, rozległe tereny podmokłe i zróżnicowane ekosystemy leśne sprawiają, że jest to prawdziwy unikat w skali Europy. Warto odkryć to miejsce na własną rękę i wynająć kajaki lub tratwę. Spływy Biebrzą są niezwykłą atrakcją turystyczną, gdyż pozwalają na obcowanie z przyrodą bez jej zakłócania. 

Bohoniki i Kruszyniany

Czy słyszeliście o polskich Tatarach, którzy zamieszkują Podlasie? Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ta fascynująca mniejszość kulturowa zamieszkuje okolice miasta Białystok Noclegi w tatarskich jurtach to niebywała okazja do zaznania odrobiny egzotyki. Dodatkowo, w Bohonikach znajduje się meczet z XIX wieku oraz cmentarz muzułmański. Kruszyniany natomiast to niewielka wieś tatarska, która uchodzi za najciekawszą w okolicy. Okazały meczet można zwiedzać z lokalnym przewodnikiem, który chętnie opowiada o historii swojej tatarskiej rodziny i dziejach lokalnej społeczności.

To tylko niektóre smaczki Podlasia, które być może zaostrzą Wam apetyt na więcej. Zachęcamy do kontaktu z nami i do rezerwacji nowoczesnych apartamentów, które będą idealnym punktem wypadowym. Ponieważ sami jesteśmy fascynatami tego regionu, serdecznie zapraszamy wielbicieli niebanalnego wypoczynku.